SERWIS: fer.org.pl wiadomości 2018
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

02 stycznia 2018
1% na ŻYCIE BEZ SMOGU

mala fotka

 

 

 

 

 

 

 

Ostatni rok był trudny dla inicjatyw z zakresu ochrony przyrody i ekologicznych organizacji pozarządowych. Mimo tych przeszkód nadal wytrwale działamy, obecnie skupiając się przede wszystkim na walce ze smogiem i ochronie drzew. Prosimy przekaż na nasze działania 1% podatku i POMÓŻ NAM WALCZYĆ ZE SMOGIEM I CHRONIĆ DRZEWA!

Nasza działalność jest możliwa, dzięki Waszemu wsparciu – dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Przy wypełnianiu PITu w rozliczeniu, w rubryce dotyczącej przekazania 1% podatku, wystarczy wpisać numer KRS Fundacji EkoRozwoju: 0000178876. Można także skorzystać z naszego PROGRAMU DO ROZLICZANIA PODATÓW www.fer.org.pl/pit .
 
Co robimy?
 
Od ponad dwóch lat, we współpracy ze Stowarzyszeniem Eko-Unia, prowadzimy Dolnośląski Alarm Smogowy. Dzięki naszej aktywności w obszarze walki ze smogiem docieramy do opinii publicznej. Prowadzimy kampanię społeczną, współpracujemy z mediami, szkolimy urzędników, pracujemy z edukatorami. Działania te wymagają nie tylko konsekwentnej kontynuacji, ale i poszerzenia zasięgu, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Zanieczyszczone powietrza dosłownie nas zabija. Co roku na Dolnym Śląsku na choroby z nim związane umiera przedwcześnie 3000 osób.
 
Nie zapominamy również o działaniach dla ochrony drzew. To nasza specjalność, którą zamierzamy kontynuować i rozwijać. Drzewa są bezcenne dla ludzi i przyrody: wspierają nasze wysiłki w walce o czystsze powietrze, redukują hałas, niwelują stres, pomagają nam radzić sobie ze zmianami klimatu i upiększają przestrzeń. Do tej pory posadziliśmy ich już ponad 35 tysięcy, ale to nadal za mało – tym bardziej, że wprowadzone na początku 2017 roku przepisy częściowo znoszą ich ochronę. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, potrzebne są nasze działania strażnicze i edukacyjne dotyczące drzew oraz przygotowanie dobrych standardów dla zarządców terenów, na których drzewa rosną.
 
Nasza działalność jest możliwa, dzięki Waszemu wsparciu – dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Przy wypełnianiu PITu w rozliczeniu, w rubryce dotyczącej przekazania 1% podatku, wystarczy wpisać numer KRS Fundacji EkoRozwoju: 0000178876
 
Bezpłatny profesjonalny program do wypełniania PIT
 
Z naszej strony internetowej można pobrać program zwierający formularze PIT za 2017 rok. Sprawdzony i kompletny program umożliwia bezproblemowe przekazanie 1% podatku Fundacji EkoRozwoju. To najlepsze polskie oprogramowanie tego typu, uzupełnione w dodatku o możliwość wysłania zeznania podatkowego przez internet.

 

Zapisz

(wiadomości, 2018 )
  1. IV Forum Przyjaciół Drzew 2019
  2. Festiwal Machakhloba/ 07.09.2019
  3. Konkurs *Wrocław dba o klimat*
  4. Szkolenie z cyklu Akademia Przyjaciół Drzew
  5. 1% na ŻYCIE BEZ SMOGU
prawa autorskie: TERRA login