SERWIS: fer.org.pl publikacje wystawy
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 
zobacz pokaz

14 listopada 2009
Dobra torba

mala fotka

Ekologiczne wielorazowe torby są dla nas z jednej strony praktycznym sposobem na indywidulną ochronę środowiska, z drugiej zaś możliwością promocji ważnych idei i działań. Dlatego też od prawie 10 lat stosujemy ekotorby jako środki przekazu, namawiając do tego również swoich parterów. Wydaliśmy już ponad 30.000 toreb w kilkunastu wzorach. Naszym modelową realizacją był projekt "dobra torba"  (estetyczne i ekologiczne torby promujące ograniczanie ilości odpadów i świadomą konsumpcj, torby z "instrukcją obsługi").

Jakie torby?
Przede wszystkim trwałe, estetyczne, naturalne. Do zabrania na zakupy, na spacer i na plażę. Wielkością w sam raz, bo nie warto się przedźwigać - szczególnie na zakupach. Do użytku samodzielnie i parami - mają zawsze dwoje uszu. Z uszami dłuższymi (do wygodnego przenoszenia większych towarów) i podręczne - do użytku na szybko. Różnorodne, pomysłowe no i oczywiście ekologiczne.

Jakie materiały?
Polecamy materiały naturalne:
- bawełna - najczęściej używana, praktyczna,lekka - ostatnio zaczeliśmy szyć też torby z grubszych i kolorowych materiałów
- len - naturalny design, konkretna szorstkość, duża trwałość, szare odcienie, powrót do regionalnych tradycji
- konopie - powiew nowości i powrót do przeszłości zarzaem, trwałe włókno, ekologiczna uprawa, torby kultowe, no i nasze hasło "do noszenia, nie do palenia" - w pełni oddaje nasze przesłanie

Jakie przesłanie?
Właśnie o to chodzi. Torby to nie tylko nośnik zakupów. To symbol naszej dbałości o świat i znak naszych przekonań. Proponujemy nadruki ekologiczne (związane z działaniami, z tematyką ekoloogiczną), kultowe (np. nadruki szablonerskie), treściwe (też z cytatami np. z Księgi Psalmów) i estetyczne ("ekojarmark.pl" - wzory nawiązujące do tradycji, projekty autorskie Beaty Tarnawy). Oragnizujemy również pokazy uczestniczące malowania toreb - oczywiście malujemy je we wzory z istotnymi przesłaniami.

prawa autorskie: TERRA login