Wawel zrecyklingowany
15 maja odbyła się na Miasteczku Studenckim AGH pierwsza w Krakowie akcja "Zamień Odpady Na Kulturalne Wypady" . Na akcję przyszłóo i wymieniło odpady na zaproszenia ponad 1200 osób!
Zebraliśmy ponad 400 kg papieru, 140 kg plastiku, i około 130 kg opakowań po napojach, 1000 kg szkła, 400 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 100 kg baterii. Rozdaliśmy wszystkie bilety do kin, muzeów, teatrów.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział, potwierdziliście opinię o Krakowie jako stolicy kultury a takżę pokazaliście, że nasze miasto chce zajmować się recyklingiem i jest pro-ekologiczne. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku!!!
Dziękujemy również serdecznie dyrekcji Miasteczka Studenckiego AGH za użyczenie nam miejsca i wsparcie naszej akcji na rozmaite sposoby.
Dziękujemy Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu, Ministerstwu Środowiska i Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za objęcie naszej akcji Patronatem Honorowym.
Dziękujemy MPO, Kobie Organizacji Odzysku, Wastes Service i Miki za odbiór i recykling surowców wtórnych.
Dziękujemy Programowi REKARTON i Fundacji PlasticsEurope Polska za pomoc przy organizacji zbiórki.
Dziękujemy Muzeum Narodowemu w Krakowie za wsparcie promocyjne i pomoc przy organizacji akcji.
Dziękujemy Krakowskim Szkołom Artystycznym za zorganizowanie pokazu na miejscu akcji i jej upiększenie.
Dziękujemy Wydziałowi Kształtowania Środowiska UMK za dostarczenie materiałów edukacyjnych i nieocenioną pomoc merytoryczną.
Dziękujemy wszystkim instytucjom kulturalnym które przekazały zaproszenia na naszą akcję.
Dziękujemy Gazecie Cafe za użyczenie miejsca na konferencję prasową.
Dominik Dobrowolski Wiceprezes Fundacji EkoRozwoju
Janek Niedośpiał Fundacja Stańczyka
Akcja polega na wymianie przynoszonych przez mieszkańców surowców wtórnych (zużytych opakowań, baterii, sprzętu elektronicznego i elektrycznego) na bilety do instytucji kulturalnych (kin, teatrów, muzeów, na koncerty). Zebrane podczas akcji odpady zostały poddane segregacji a następnie poddane zostaną recyklingowi.
Głównym celem akcji jest edukacja ekologiczna i kulturalna, oraz pokazanie, że oba obszary ekologia i kultura muszą iść w parze. Człowiek kulturalny przecież nie śmieci i potrafi segregować odpady. Akcję zorganizowały Fundacja EkoRozwoju, Fundacja Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka i Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ.
|