Sieć Zielonych InspiracjiDolnośląska Fundacja Ekorozwoju zaprasza do lektury nowego numeru magazynu ekologicznego „Kropla”. Numer opatrzony jest podtytułem: „SIEĆ ZIELONYCH INSPIRACJI” i stanowi kontynuację linii wydawniczej magazynu. Jest to prawdziwa „kopalnia pomysłów i inspiracji” dla organizacji pozarządowych - na edukację dla zrównoważonego rozwoju, rozwiązywanie problemów lokalnych czy tworzenie koalicji wokół lokalnych problemów społecznych. Znajdziemy tu informację o tym, gdzie w UE można szukać środków na edukację ekologiczną, w jaki sposób tworzyć partnerstwa międzysektorowe, czy też jak wygląda aktualna oferta edukacyjna najbardziej aktywnych ekologicznych organizacji pozarządowych.
O wszystkim przeczytamy na 100 kolorowych stronach w numerze, który w całości poświęcony jest edukacji dla zrównoważonego rozwoju i wpisuje się w ogłoszoną przez UNESCO Dekadę Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju.
Z lektury dowiemy się na przykład, że szkoła może pełnić rolę lokalnego centrum aktywności, że nauka historii, przyrody i współpracy jest możliwa w… ekomuzeach, a dla mieszkańców Doliny Baryczy już niedługo zostaną stworzone „zielone miejsca pracy”.
Wśród autorów numeru są zarówno autorytety naukowe, np. prof. Ludwik Tomiałojć (UWr.), prof. Bogusław Fiedor (AE), dr Anna Kalinowska (UW), jak i lokalni liderzy i przedstawiciele organizacji pozarządowych z całej Polski, np. Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, WWF czy Fundacji „Nasza Ziemia”.
Wydanie „Kropli” jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej/Rządowego Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, a jego uzupełnieniem jest internetowa Baza Lepszych Praktyk Edukacyjnych (www.edukacja.ekoprojekty.pl), zawierająca studia przypadku części projektów opisanych w numerze.
„Kropla” dostępna jest w siedzibie Fundacji, jak i w prenumeracie społecznej oraz w Internecie na stronach: www.eko.org.pl/kropla |