SERWIS: fer.org.pl wiadomości 2012
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

11 września 2012
„LABORATORIUM AKTYWNEJ EKOEDUKACJI” - WARSZTATY DLA EKOEDUKATORÓW

Fundacja EkoRozwoju zaprasza do zgłaszania się na bezpłatny cykl warsztatów poświęconych różnorodnym zagadnieniom z metodyki prowadzenia edukacji ekologicznej.

Jeśli chcesz nauczyć się technik parateatralnych w edukacji ekologicznej, jeśli chcesz dowiedzieć się jak stosować gry terenowe i gdzie szukać przyrody w mieście, jeśli szukasz możliwości łączenia form streetartowych i happeningu dla zapewnienia skuteczniejszego i bardziej atrakcyjnego przekazu proekologicznego – te warsztaty są dla Ciebie!

Każdy z warsztatów prowadzony będzie przez 2 trenerów, co konieczne jest ze względu na interaktywność formy, aktywność stosowanych metod i konieczność zapewnienia skuteczności edukacji. Warsztaty prowadzone będą na terenie Wrocławia i okolic (12 dni, salowych oraz 4 dni terenowe)

Do każdego dnia warsztatowego trenerzy przygotują dla uczestników materiały edukacyjne – skrypty w szerszy sposób traktujące poruszane zagadnienia oraz umożliwiające dalszy, samodzielny rozwój uczestników projektu. Dodatkowo każdy z uczestników projektu otrzyma pakiet wysokiej jakości materiałów edukacyjnych – scenariuszy zajęć i kart pracy, udostępnionych przez partnerskie organizacje.

Warsztaty będą odbywać się od września 2012 r. do lutego 2013 r., w weekendy, co ok. 2 tygodnie (możliwe przeniesienie niektórych warsztatów na dni robocze, o ile uczestnicy wszyscy wyrażą taką wolę)

RAMOWY PROGRAM WARSZTATÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ.

TRENINGOWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE
Zdobywszy nową wiedzę i umiejętności uczestnicy projektu będą mieli okazję przetestować je w praktyce, prowadząc nieodpłatnie testowe zajęcia edukacyjne. Każdy z uczestników będzie zobligowany do przeprowadzenia 10 takich zajęć. Organizator zapewnia grupy do przeprowadzenia 2 z 10 zajęć, za zorganizowanie zajęć i wybór reszty grup odpowiada uczestnik projektu. Zajęcia kierowane będą do grup szkolnych o przeciętnej wielkości ok. 20 osób, ale także do grup specjalnych – podopiecznych ośrodków wychowawczych, osób niepełnosprawnych fizycznie bądź umysłowo (grypy specjalne, ze względu na swą specyfikę, muszą być mniejsze – po ok. 10 osób). Jednocześnie uczestnicy będą mogli korzystać z indywidualnych konsultacji z wybranymi trenerami, podczas których będą mieli okazję rozwiązać kwestie dla nich problemowe i jeszcze lepiej zaplanować zajęcia.

ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH:

  • Warsztaty kierowane są do osób realizujących edukację edukacyjną tak w praktyce zawodowej, jak i działalności pozazawodowej (np. w ramach działań wolontariackich).
  • Udział w warsztatach jest nieodpłatny.
  • Uczestnicy warsztatów podpiszą pisemne zobowiązanie  do przeprowadzenia w oparciu o poznane metody edukacyjne 10 dwugodzinnych zajęć edukacyjnych w placówkach edukacyjnych dowolnego szczebla. Organizator zapewnia grupy do przeprowadzenia 2 z 10 zajęć, za zorganizowanie zajęć i wybór reszty grup odpowiada uczestnik warsztatów (nabór w porozumieniu z koordynatorem projektu).
  • Obecność uczestnika na wszystkich warsztatach  jest obowiązkowa. Dopuszczalna jest jedynie nieobecność usprawiedliwiona wystąpieniem okoliczności niezależnych od uczestnika (np. choroba – tu konieczne zwolnienie lekarskie), jednak w tym przypadku, uczestnik będzie musiał odbyć indywidualne konsultacje i wykonać zadania przygotowane przez prowadzących warsztaty trenerów.
  • W przypadku rezygnacji z kursu w trakcie jego trwania, jeśli  będzie ona przyczyną zwrotu części dotacji, z której kurs jest finansowany, przez organizatora warsztatów,  uczestnik będzie zobowiązany do pokrycia tej kwoty.
  • Osoby zatrudnione do zgłoszenia powinny dołączyć deklarację pracodawcy, potwierdzającą możliwość udzielenia urlopu szkoleniowego lub urlopu wypoczynkowego na czas trwania warsztatów.


Ankietę zgłoszeniową należy przesłać na adres biuro@eko.org.pl (skan podpisanej ankiety), pocztą lub osobiście do siedziby Fundacji EkoRozwoju, ul. Białoskórnicza 26, 50-134 Wrocław do 17.09.2012.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Aneta Osuch
Koordynator projektu
osuch@eko.org.pl
tel. 71 343 60 35, 696948194
 


Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Gminy Wrocław www.wroclaw.pl
Projekt jest częścią programu www.segreguj.wroc.pl
 

(wiadomości, 2012 )
  1. Turystyka strategicznie w Tkibuli
  2. Akademia Lidera, czyli FER w Gruzji
  3. Zamien Odpady na Kulturalne Wypady – festiwal recyklingu
  4. Medialnie o odpadach
  5. Konferencja prasowa - mandala zakretkowa w sercu Wroclawia, 15.09.2012, godz.12:00.
  6. „LABORATORIUM AKTYWNEJ EKOEDUKACJI” - WARSZTATY DLA EKOEDUKATORÓW
  7. Zapraszamy do udziału w układaniu pierwszej w Polsce MANDALI NAKRĘTKOWEJ!!!
  8. segreguj.wroc.pl - zaproszenie dla szkół
  9. „LISTA ŻYCZEŃ” Konsument-Producent
  10. Zapraszamy do udziału w Konkursie EKOBIURO 2012!
prawa autorskie: TERRA login