SERWIS: fer.org.pl wiadomości 2017
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

29 grudnia 2017
Pierwsza edycja gry miejskiej Poznaj Promenadę Krzycką już za nami!

mala fotka

Tuż po Świętach, 27 grudnia, odbyła się Gra Miejska „Poznaj Promenadę Krzycką – zapomniany trakt Hugo Richtera”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wrocławian. W zaledwie kilka dni zapełniła się lista graczy, a w następnych klika powstała długa lista rezerwowa.
 

W grze wzięło udział 20 uczestników. Zabawa zaczęła się na placu Srebrnym. Trasa gry wiosła przez górkę PAFAWAG, Górki Skarbowców aż do Wzgórza Bendera. Szukanie ukrytych w terenie pudełek zapałczanych z zadaniami zaangażowało zarówno dorosłych jak i dzieci. Zadania i ciekawostki ukryte w pudełkach poszerzyły wiedzę uczestników o Promenadzie, jej historii i przyrodzie, będącej jej istotnym elementem. Sam udział w Grze był świetnym sposobem by zachęcić wrocławian do spaceru Promenadą Krzycką.

Pogoda dopisała, organizacja się powiodła, a gracze po zakończeniu dopytywali się o kolejne edycje gry.

Opracowanie i przeoprowadzenie gry jest częścią realizowanego przez Fundację Ekorozwoju zadania publicznego dotyczącego promocji Promenady Krzyckiej sfinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Gra zostanie przekazana Urzędowi Miasta dla ogólnego dostępu i użytku mieszkańców.


 

(wiadomości, 2017 )
  1. 1% na ŻYCIE BEZ SMOGU
  2. Obywatel na straży drzew - szkolenie w Katowicach
  3. Obywatel na straży drzew - szkolenie w Opolu
  4. FORUM PRZYJACIÓŁ DRZEW
  5. Akademia Przyjaciół Drzew
  6. Hugo Richter – twórca Promenady Krzyckiej
  7. Historia Promenady Krzyckiej
  8. Stan obecny Promenady Krzyckiej
  9. Jak mieszkańcy integrują się w działaniach na rzecz Promenady Krzyckiej oraz terenów bezpośrednio do niej przyległych
  10. Promenada Krzycka to realne oczekiwanie mieszkańców
prawa autorskie: TERRA login