SERWIS: fer.org.pl o nas korzenie
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

11 listopada 2009
korzenie

mala fotka

Korzenie naszej działalności sięgają Społecznego Ruchu "Wolność i Pokój", który w latach osiemdziesiątych przeciwdziałał m.in. niszczeniu przyrody. Fundacja została formalnie zarejestrowana w 1991 roku, od tego czasu działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju. Jej założycielem jest Radosław Gawlik.
Nazwa naszej organizacji nie jest przypadkiem. Fundacja oznacza dla nas to przede wszystkim sposób działania. W pierwotnym znaczeniu, w języku łacińskim fundatio oznacza podwalinę. Fundowanie nie jest więc tylko jednorazowym aktem przekazania pieniędzy; to proces budowania, zakładania czegoś własnym kosztem dla użytku publicznego; w tym sensie fundatorami są wszyscy nasi dotychczasowi dobrodzieje i współpracownicy, którym w tym miejscu dziękujemy! EkoRozwoju potrzebujemy, aby móc się rozwijać - nie tylko dzisiaj, ale również w przyszłości. Ekorozwój, czyli rozwój zrównoważony to poszukiwanie równowagi pomiędzy koniecznym rozwojem gospodarki, zapewnieniem godnych warunków życia społeczeństwa a także ochroną środowiska naturalnego - dla dobra nas i przyszłych pokoleń.

Symbolem przyświecającym działaniom Fundacji jest skrót nazwy złożony z trzech liter  FER na wielokolorowym tle. Rozwój jest bowiem dla nas radosny jak tęcza, a rozkwitanie czerpie siłę jednocześnie z tryskającego energią słońca i życiodajnej ziemi. Siły dodaje nam też zrozumienie faktu, iż prowadzone działania służą żyjącym wokół istotom i oczywiście naszym potomkom. Wyznaczyliśmy także sobie wysokie standardy etyczne pracy i współpracy - chcemy być FER! Czy jesteśmy? Proszę, oceńcie to sami!

prawa autorskie: TERRA login